2019 STATE PIANO - DIVISION I RATINGS
Hosted by Wichita State University, Andrew Trechak, Manager
School First Name Last Name
Andale Benjamin Kraus
Andover Keane Hauck
Andover Kaylee Thamrin
Atchison-Maur Hill-Mount Academy Yang Kuan
Axtell Simon Schmitz
Baldwin Elizabeth Simpson
Basehor-Linwood Josh Benton
Basehor-Linwood Mallory Folsom
Beloit Tyler Long
Buhler Emmie Kleinherenbrink
Buhler Payton Thiessen
Chanute Abigail Smith
Chetopa Kaylea Herndon
Clay Center Community Lacey Huff
Colby April Swartz
Conway Springs Molly Bender
Conway Springs Nathan Doffing
Derby Kendal Meyer
Derby Hailey Willson
Emporia Natalie Chavez
Emporia Alexis Davies
Emporia Taryn West
Eskridge-Mission Valley Chase Meyer
Fowler Elijah Zortman
Goddard-Eisenhower Leah Werth
Great Bend Alyssa Keller
Great Bend Luke Maneth
Haysville-Campus Elisha Haws
Hillsboro Sarah Diener
Hugoton Casle Heger
Hutchinson Damarcus Myer
Hutchinson Sydnee Smith
Hutchinson-Trinity Catholic Aidan Hill
Independence Cy Smith
Lansing Anne Strukel
Lawrence Connor Jones
Leavenworth Matthew Nelson
Lenexa-St. James Academy Audrey Montanez
Lindsborg-Smoky Valley Adam Tillberg
Macksville BrayLynn Anshutz
Maize Daniel Wilson
Manhattan Greg Chikan
Manhattan Brian Dudley
Montezuma-South Gray Shonsee Loewen
Montezuma-South Gray Megan Tarn
Newton Jaden Anton
Newton Elise Jantz
Olathe East Nathan Byard
Olathe East Caleb Hernandez
Olathe Northwest Max Cooper
Overland Park-Blue Valley Grace Terrell
Overland Park-Blue Valley North Luke Ehrke
Overland Park-Blue Valley North Mahen Kudagammana
Overland Park-Blue Valley North Grace Mao
Overland Park-Blue Valley North Smyan Muranjan
Overland Park-Blue Valley North Irene Oh
Overland Park-Blue Valley North Rishi Palit
Overland Park-Blue Valley North Harry Wang
Overland Park-Blue Valley West Aditya Vargheese
Peabody-Burns Justina Chen
Peabody-Burns Aubrey Craig
Pratt Kahrie Stegman
Smith Center Abigail Schlatter
Sterling Jasmine Bates
Sterling Tucker Robson
Sterling William Weiner
Stockton Beatrice Griebel
Tecumseh-Shawnee Heights Ali Giron
Tecumseh-Shawnee Heights Ben Kile
Tonganoxie Evan Shupe
Topeka-Washburn Rural Karyna Cheung
Towanda-Circle Kyle Huffman
Uniontown Breisen Keller
WaKeeney-Trego Community Libby Frost
WaKeeney-Trego Community Helen Giefer
WaKeeney-Trego Community Sybil Giefer
WaKeeney-Trego Community Wyndom Giefer
Wakefield Kevin Jackson
Wichita Collegiate Justina Highbarger
Wichita-East Gabe Murphy
Wichita-East Brianna Ray
Wichita-The Independent School Qingyu Zhou
Wichita-Kapaun Mt. Carmel Quynh-Thi Nguyen
Wichita-Kapaun Mt. Carmel Liz Strecker
Wichita-Northeast Magnet Levi Conway
Wichita-Northwest Lucas Hofer-Holdeman
Winfield Mary Grace Matias
Winfield Elena Woodburn